Už od nepaměti patří bylinky jako významné přísady šamanů a doktorů. Velmi často je můžeme zpozorovat růst v přírodě, nebo si je dokonce můžete vypěstovat i vy sami v domácnosti či zakoupit na trhu. Užívat je můžete mnoha způsoby: do koupelí, do obkladů nebo i jako čaje.
Ať už si najdete jakýkoliv způsob, buďte si jistí, že svému tělu doplníte důležité ochranné látky a zvýšíte si tak váš imunitní systém. Bylinky jsou velmi významným prvkem v lékařství. Jak byste jinak chtěli získávat léčivo? V současné době se totiž jakýkoli lék bez extraktu z bylin neobejde. Jen se schválně koukněte na látky obsažené v lécích.
Podle historiků jsou rostlinky využívány již po dekády, ba i nejspíše po tisíce let. O jejich účinkách se učili už lidé z dávno zaniknutých krajin a zemí. Vědění se šířilo dál a dál, a proto léčivé rostlinky užívali i Řekové a Římané. I středověké období plné rytířů a hradů se neudálo bez těchto zázračných rostlinek. Důkazem jsou starodávné herbáře.
Nesmíte však zapomenout i na to, že nejen lékařství, nýbrž i vaření by bez bylin nebylo takové, jak je máme rádi. Nevěříme, že vaši rodiče vařili bez bylin. Byliny se totiž také přidávají jako úžasné koření třeba do polévek, jež zdokonaluje chuť jídla svým vlastním aroma a nenahraditelnou chutí. A jako bonus, ještě má zdravý účinek na vaše tělo! Ale neříkáme, že byste bylinky nemohli použít i na jiné chody, než jsou právě polévky. Takové maso je přímo perfektní pro bylinkové koření, jenž nejen pouze maso provoní, ale i zjemní! Ať už se jedná o rozmarýn či tymián, tyto byliny do masových pokrmů propustí svoji chuť a aroma. K tomu všemu se vám dokonce opět dostane tělu prospěšných účinků, jež tyto rostlinky mají. Například oregano je parádní na zažívání. Stejně tak tymián vám zlepší zažívání.
A nesmíme zapomenout ani na pečení. Do skvělých buchet, koláčů a bábovek jistě můžete přidat zázvor či hřebíček. Svou práci odvede jakákoli voňavá rostlinka. Právě o to tu totiž jde - o bohatou vůni, které při pobytu v troubě bylinka sladkosti dodá. Takový zázvor obecný nejen provoní, nýbrž navíc podpoří apetit a pomáhá při špatném žaludku. Skořice je poté úžasným doplňkem jako posypání nebo i do kávy.
Byliny vám také mohou pomoci při hubnutí. Současná doba plná sezení, kdy všude jezdíme a pořádně se nehýbeme je pro obezitu perfektním prostředím, nicméně s pomocí léčivých rostlin se dá nadbytečným kilům ubránit. Stačí vyjmenovat zelenou kávu, rakytník nebo snad ostropestřece mariánského a jistě už budete vědět, proč tyto léčivé rostliny jsou tak oblíbené. Nejen, že vám pomohou se shozením nadbytečných kil, ale obsahují I další látky, pomáhají proti stresu a mnohem víc. Musíme ale přiznat, že ani bylinky nemají žádnou magickou sílu, jež by vám stáhla přebytečná kg. Dokážou vám spolehlivě pomoci, tím, že vám například celý proces shazování kil zlepší. Ovšem pořád se nevyhnete dobrému jídelníčku a dostatečnému pohybu, tedy věcem, které jsou základním prvkem každého shazování kil.
A to nejlepší na léčivých rostlinkách? Pokud nechcete utrácet a máte mnoho času, můžete si je jednoduše vypěstovat sami! Dost častou volbou mnoha žen, je chování si bylin přímo v květináči u okna. Například čerstvá pažitka je pak perfektní! Nicméně byliny můžete mít i na balkoně nebo jinde. Tak tedy vzhůru do supermarketu pro semínka, bylinku si postavte někde na slunném místě (nejdříve si však o rostlince něco přečtěte, ať víte, kolik světla potřebuje) a už jen stačí ji dostatečně zalévat vodou a dávat na ní pozor. Až vám rostlinka doroste můžete ji třeba usušit a mít ji tak kdykoliv připravenou pro jakákoli jídla, která se rozhodnete uvařit!